O autorze
Wojna z narkotykami okazała się całkowitą porażką, a prohibicja narkotykowa powoduje więcej szkód niż pożytku. Zmieńmy to. Posiadanie i uprawa konopi na własny użytek, podobnie jak w Zachodniej Europie, nie powinna być karana.

Od ponad 10 lat aktywnie angażuję się w ruch na rzecz reformy polityki narkotykowej. Jestem jednym z założycieli Gazety Konopnej Spliff, współtworzyłem serwis hyperreal.info i od lat aktywnie wspieram działalność Wolnych Konopi (wcześniej Kanaby). Jestem też założycielem HemPoland - pierwszej w Polsce firmy zajmującej się wielkopowierzchniową uprawą i przetwórstwem konopi przemysłowych (włóknistych).

Poza notorycznym łamaniem przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, jestem wręcz chorobliwie praworządnym obywatelem. Mam żonę, syna, wykształcenie i pracę. Płacę podatki i segreguję śmieci... Nie czuję się przestępcą. Takich jak ja, jest w Polsce blisko 3 miliony.

www.facebook.com/maciejkowalski85

A kiedy wyście przychodzili po nas...

§ 1. Milicjant, tzn. "władza", zawsze ma rację.
§ 1. Milicjant, tzn. "władza", zawsze ma rację. fot. Maciej Kowalski
Pełen patosu manifest KOD opublikowany w GW pod tytułem "a kiedy przyjdą także po mnie", można skrócić do bardzo prostej zasady: "Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy (...) to jest zły uczynek (...). Dobry, to jak Kali zabrać komu krowy".

Kilka dni temu Gazeta Wyborcza, powołując się na facebookowy profil KOD, opublikował "praktyczny poradnik" dla osób, którym wydaje się, że każdego ranka obudzić ich mogą smutni panowie od Zbigniewa Z. i Antoniego M. Do samego tekstu właściwie ciężko mieć jakiekolwiek zastrzeżenia - de facto jest to kopiuj-wklej ze schematów postępowania w każdym represyjnym systemie. Podobne teksty od lat krążą po różnych grupach, których działalność była i jest nie na rękę aktualnie obowiązującej władzy.

Niesmak, jaki budzi we mnie ten tekst, wynika z czego innego - ci sami ludzie, którzy dziś dumnie prężą pierś w obronie demokracji, zachowywali się dokładnie tak, jak owe najczarniejsze charaktery ze wspomnianego poradnika. Sam osobiście znam dziesiątki przypadków osób, które za działalność społeczną były traktowane za rządów PO-PSL jak śmieci, zamykane bezpodstawnie w aresztach na długie miesiące, bite i zmuszane do składania fałszywych zeznań - wszystko, by zadowolić "milicjanta".

Rządom PiS można wiele zarzucić - nigdy, ale to nigdy, nie uwierzę jednak w szczere przesłanki ruchu, wykorzystującego autentyczne oburzenie dużej części społeczeństwa, jeśli jego twarzami będą uśmiechnięte mordki Grzesia Schetyny czy Sławka Neumanna, który notabene osobiście ponosi część odpowiedzialności za szykany i cierpienie, jakie niepotrzebnie spada na pacjentów chcących się leczyć marihuaną.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...