O autorze
Wojna z narkotykami okazała się całkowitą porażką, a prohibicja narkotykowa powoduje więcej szkód niż pożytku. Zmieńmy to. Posiadanie i uprawa konopi na własny użytek, podobnie jak w Zachodniej Europie, nie powinna być karana.

Od ponad 10 lat aktywnie angażuję się w ruch na rzecz reformy polityki narkotykowej. Jestem jednym z założycieli Gazety Konopnej Spliff, współtworzyłem serwis hyperreal.info i od lat aktywnie wspieram działalność Wolnych Konopi (wcześniej Kanaby). Jestem też założycielem HemPoland - pierwszej w Polsce firmy zajmującej się wielkopowierzchniową uprawą i przetwórstwem konopi przemysłowych (włóknistych).

Poza notorycznym łamaniem przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, jestem wręcz chorobliwie praworządnym obywatelem. Mam żonę, syna, wykształcenie i pracę. Płacę podatki i segreguję śmieci... Nie czuję się przestępcą. Takich jak ja, jest w Polsce blisko 3 miliony.

www.facebook.com/maciejkowalski85

Milion podpisów za legalną marihuaną

Wolne Konopie w całej Europie!
Wolne Konopie w całej Europie! sxc.hu
Rozpoczęła się zbiórka podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską "Weed Like to Talk". Cel jest prosty - legalizacja marihuany w całej Europie. Żeby zainteresować Komisję Europejską, potrzebny jest milion podpisów. Do dzieła!

Europejska Inicjatywa Obywatelska to stosunkowo nowy mechanizm, dający obywatelom Unii Europejskiej możliwość wpływu na kształtowanie prawa. Aktywiści na rzecz legalizacji marihuany zdecydowali się wykorzystać tę drogę do ominięcia opornych parlamentów narodowych i harmonizacji przepisów w całej Unii.

EMCDDA - agenda unijna zajmująca się problematyką narkotyków i uzależnień, szacuje, że styczność z marihuaną miało 80 mln Europejczyków. Czynienie z tych ludzi przestępców jest fikcją. Dlatego organizacje aktywne na polu polityki narkotykowej zdecydowały się połączyć siły i obalić prohibicję.

W Polsce inicjatywie przewodzi stowarzyszenie Wolne Konopie pod patronatem Gazety Konopnej Spliff. Pełne poparcie zadeklarowała także koalicja Europa+ Twój Ruch, która postara się o poparcie przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza.

W dwie godziny po opublikowaniu w Polsce apelu o podpisy, jesteśmy już trzecią najliczniejszą grupą zwolenników legalizacji w Europie (mapka). Żeby dołączyć się do akcji, należy złożyć elektroniczny podpis na stronie inicjatywy. Wszystkie dane zbierane są wyłącznie w celu weryfikacji podpisu i przechowywane są przez Komisję Europejską w postaci bezpiecznej od wzroku służb ;)
Trwa ładowanie komentarzy...