O autorze
Wojna z narkotykami okazała się całkowitą porażką, a prohibicja narkotykowa powoduje więcej szkód niż pożytku. Zmieńmy to. Posiadanie i uprawa konopi na własny użytek, podobnie jak w Zachodniej Europie, nie powinna być karana.

Od ponad 10 lat aktywnie angażuję się w ruch na rzecz reformy polityki narkotykowej. Jestem jednym z założycieli Gazety Konopnej Spliff, współtworzyłem serwis hyperreal.info i od lat aktywnie wspieram działalność Wolnych Konopi (wcześniej Kanaby). Jestem też założycielem HemPoland - pierwszej w Polsce firmy zajmującej się wielkopowierzchniową uprawą i przetwórstwem konopi przemysłowych (włóknistych).

Poza notorycznym łamaniem przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, jestem wręcz chorobliwie praworządnym obywatelem. Mam żonę, syna, wykształcenie i pracę. Płacę podatki i segreguję śmieci... Nie czuję się przestępcą. Takich jak ja, jest w Polsce blisko 3 miliony.

www.facebook.com/maciejkowalski85

Konserwa ze 100% Polaka

Sonda uliczna (04.06.2015)
Sonda uliczna (04.06.2015) ewybory.eu
1. Kato-konserwa 2. Anarcho-konserwa 3. Lelumpolelum-konserwa

"Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę..." - gdyby, gdyby, gdyby. Nie obędą się. Gdyby miały się odbyć, to od dwóch miesięcy bylibyśmy atakowani przekazem kampanijnym i znali realnych kandydatów. Przecieram oczy ze zdumienia widząc 28% poparcie dla formacji, która mówi "głosuj na człowieka, nie na partię" i poza liderem nie pokazuje żadnej twarzy. Pawłowi Kukizowi życzę takich zmian w ordynacji, by mógł - jak Silvio Berlusconi - wystawić się na jedynce w każdym okręgu. Wtedy może coś z tego będzie.

Tymczasem ja osobiście robię krok do tyłu. Cimoszewicz zniesmaczony polityką zaszył się w puszczy, ja uciekam na pole konopi. Środowisko, z którym jestem związany politycznie, dostało miesiąc temu łomot przy urnie i dla mnie sygnał wyborców jest czytelny. Nie będę na siłę zmieniać poglądów, by dopasować je do aktualnie obowiązujących trendów. Tylko Cud może mnie przekonać do aktywnego zaangażowania się w jesiennych wyborach, ale póki co Cud nie może się zdecydować. Realizować program przyjaznego i świeckiego państwa można nie tylko za pomocą narzędzi czysto politycznych - de facto i tak jako poseł opozycji ma się całkowicie związane ręce. Więcej realnej zmiany w otaczającym świecie można wprowadzić np. prowadząc firmę - pokazując, że "da się", że nie trzeba wyjeżdżać z kraju, że można zatrudniać ludzi na dobrych warunkach i prowadzić społecznie odpowiedzialną działalność gospodarczą z korzyścią nie tylko dla siebie, ale i dla środowiska, ludzi i regionu.

Polub mój fanpage:

Trwa ładowanie komentarzy...